2139 ZESTAWÓW TABLIC INTERAKTYWNYCH
536 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
154 PARTNERÓW
TREŚCI
INTERAKTYWNE
E-edukacja
w skład zestawu tablicy interaktywnej wchodzą:

Portal edukacyjny EDUPOLIS został uruchomiony...

Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna o nazwie EDUPOLIS to jedno z innowacyjnych rozwiązań jakie zostało przygotowane z myślą o nauczycielach i uczniach ze szkół naszego Województwa, dla których organem prowadzącym są Jednostki Samorządu Terytorialnego oraz Podmioty Niepubliczne.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „e-Usługi e-Organizacja - pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko - pomorskiego” oraz „Realizacja systemu innowacyjnej edukacji w województwie kujawsko-pomorskim poprzez zbudowanie systemu dystrybucji treści edukacyjnych”. Wykonawcą przedsięwzięcia była Firma Young Digital Planet S.A. z siedzibą w Gdyni.
Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna zapewnia zarejestrowanym użytkownikom bezpłatny dostęp do ponad 7 tysięcy multimedialnych zasobów edukacyjnych (w tym blisko ponad 2000 zasobów do nauki języka angielskiego), na które składają się m.in. filmy, animacje, gry, testy, karty pracy, symulacje, ekrany uczniowskie, lekcje nauczycielskie oraz lekcje uczniowskie. Zalogowani użytkownicy posiadają również dostęp do edytora treści edukacyjnych, służącego do tworzenia autorskich lekcji na podstawie zasobów zamieszczonych na KPPE, jak również wykorzystując do tego celu materiały wcześniej przez siebie przygotowane.
System dystrybucji treści edukacyjnych zawiera m.in. interaktywne materiały do nauczania w szkołach podstawowych, które można wykorzystać do prowadzenia zajęć z zakupionymi i przekazanymi Partnerom łącznie 4485 tablicami interaktywnymi.
W skład platformy wchodzi również kilkanaście modułów, które zapewniają dostęp nie tylko do materiałów dydaktycznych, ale także narzędzi i aplikacji ułatwiających organizację pracy uczniów i nauczycieli.
Portal udostępnia materiały i treści dydaktyczne zgodne z podstawą programową do nauczania w szkołach podstawowych. Jest także miejscem do tworzenia i przechowywania regionalnych treści edukacyjnych oraz umożliwia budowanie społeczności nauczycieli i uczniów udostępniających, a także wymieniających między sobą tworzone materiały.


Platforma Edukacyjna EDUPOLIS dostępna jest pod adresem internetowym: www.edupolis.pl.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z jej zasobów!

 

 

E-edukacja
E-edukacja
E-edukacja
E-edukacja
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013,
ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Partnerów Projektu.