2139 ZESTAWÓW TABLIC INTERAKTYWNYCH
536 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
154 PARTNERÓW
TREŚCI
INTERAKTYWNE
E-edukacja
w skład zestawu tablicy interaktywnej wchodzą:

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

 

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy to wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

 

Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w czwartej odsłonie jednej z najbardziej znanych kampanii UNICEF na świecie! W Polsce projekt był już realizowany trzykrotnie i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 2000 placówek edukacyjnych! Zachęcamy do zaangażowania się w akcję wszystkie szkoły i przedszkola, które już ją znają, a także nowe placówki, które chciałby uczestniczyć w tej niezapomnianej przygodzie. Udział w akcji dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a radość jaka towarzyszyła wszystkim uczestnikom przy przygotowywaniu laleczek i organizacji imprez w szkole trwale zapisała się w ich pamięci.

 

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii? Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek, przyczyniają się Państwo do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona, Czadzie i Sudanie Południowym. Bez Państwa zaangażowania setki tysięcy dzieci nie otrzymałyby ratujących życie szczepionek. UNICEF dziękuje w ich imieniu.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanych w szkole imprez, spotkań, festiwali etc. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

 

Etapy projektu:

 

1. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka, zbierają jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze, itp.

2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

3. Wystawa laleczek w szkole –prezentacja laleczek odbędzie się podczas specjalnego wydarzenia, na które dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Angoli, przekazując na ten cel darowiznę.

4. Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”- każda realizująca projekt szkoła, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

 

Zgłaszając się do udziału w kampanii szkoły wyrażają w ten sposób chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Wszystkie szkoły, które zrealizują projekt, otrzymają „Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki” w roku szkolnym 2016/2017.

 

Każda placówka, która przystąpi do projektu, otrzyma pocztą:

1. Wykrojniki/szablony do przygotowania laleczek wraz z instrukcją wykonania oraz kartoniki z „aktem urodzenia laleczki”,

2. Plakaty kampanii „Wszystkie kolory świata”,

3. Płytę CD z dodatkowymi materiałami: prezentacją, spotami promującymi kampanię, materiałami o sytuacji dzieci w Angoli (film, prezentacja etc.), a także dodatkowymi materiałami dydaktycznymi dla nauczycieli,

4. Po zakończeniu kampanii: zaświadczenia dla Koordynatorów oraz Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017.

 

Jak przystąpić do projektu:

1. Każda szkoła, która chce wziąć udział w programie powinna wyznaczyć jednego Koordynatora – Nauczyciela, który zarejestruje placówkę do projektu

2. Przed przystąpieniem do projektu należy zapoznać się z dokumentami (Regulaminem projektu oraz opisem, dostępnymi w zakładce „dokumenty projektu”)

3. Instrukcją „jak zarejestrować szkołę” do akcji

 

Szczegóły akcji dostępne na stronie https://www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/wszystkiekoloryswiataivedycja/81 

 

Pytania prosimy kierować do:

Małgorzaty Połowniak-Dąbrowskiej

Koordynatora projektu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pomaganie jest przyjemne. Przekonaj się! Uszyj laleczkę, daj dzieciom nadzieję

 

 

E-edukacja
E-edukacja
E-edukacja
E-edukacja
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013,
ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Partnerów Projektu.